انتخاب نام دامنه مناسب و خرید دامنه

انتخاب صحیح دامنه

"اولین مرحله برای راه اندازی و ساخت سایت انتخاب نام دامنه برای سایتتان است. انتخاب نام دامنه برای سایتتان اولین و مهمترین کاری است که باید با دقت کامل انجام بدهید. فرقی نمی کند سایت تان فروشگاهی است یا شخصی و یا حتی شرکتی است، برندسازی شخصی دارید یا قصد دارید یک کسب و کار بزرگتری راه اندازی کنید."

به هر حال مهم ترین چیز در راه اندازی و ساخت سایت انتخاب نام مناسب برای دامنه سایتتان است. در انتخاب دامنه برای سایت تان بسیار باید دقت کنید چون انتخاب دامنه یکی از مراحل بسیار مهمی است که اگر بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید و مخاطبان و کاربران زیادی را به سمت کسب و کارتان کشاندید نمی توانید آن را تغییر بدهید.

انتخاب نام دامنه یک مبحث بسیار بسیار مهمی است که باید با دقت تمام انجام شود. اگر قصد دارید که یک دامنه مناسب برای سایتتان انتخاب کنید پیشنهاد میکنم در ادامه با ما همراه باشید .

نکات مهم در تهیه و خرید دامنه سایت

• نامه دامنه سایتتان را متناسب با کسب و کارتان انتخاب کنید:

نام دامنه ای که انتخاب می کنید باید متناسب با کسب و کارتان باشد، به این نکته توجه کنید که نام دامنه سایت تان باید مرتبط با کسب و کارتان باشد. اگر دامنه ای که انتخاب می کنید هیچ ربطی به کسب و کارتان نداشته باشد و به درستی انتخاب نشود در برندسازی دچار مشکل می شوید. البته بسیاری از کسب و کارها هستند نام هایی را برای سایت شان انتخاب می‌کنند که هیچ شباهتی به کارشان ندارد ولی من به شما پیشنهاد می کنم نامی برای دامنه سایت تان انتخاب کنید که مرتبط با کسب و کارتان باشد. این کار باعث میشود که مخاطبان تان نام سایتتان را به راحتی به خاطر بسپارند.

به عنوان مثال:

اگر در زمینه سئو و بهینه سازی سایت کار می کنید بهتر است در نام دامنه سایتتان از کلمه seo استفاده کنید. یا اگر در زمینه طراحی و ساخت سایت فعالیت می کنید بهتر است از کلمه web در نام دامنه تان استفاده کنید.

• در نام دامنه تان از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید:

استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه سایتتان تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت می گذارد. در واقع با استفاده از کلمه کلیدی اصلی داخل دامنه سایت ، گوگل حوزه کاری سایتتان را راحت تر تشخیص میدهد. اما همانطور که گفتم انتخاب کلمه کلیدی در نام دامنه بسیار مهم نیست.

بسیاری از کسب و کار ها از کلمه کلیدی اصلی داخل نام دامنه سایت استفاده نکردن ولی همچنان رتبه های خوبی در نتایج گوگل دارد. اما اگر امکانش بود سعی کنید کلمه کلیدی اصلی تان را در نام دامنه تان به کار ببرید.

• به هیچ عنوان از نام های فارسی در نام دامنه سایت استفاده نکنید:

شاید تا به حال سایت هایی را دیده باشید که از نام های فارسی در دامنه سایت شان استفاده کرده باشند سایت هایی مثل com.اسکریپت.www اکثر این سایت ها برای اینکه بتوانند رتبه خوبی را در نتایج گوگل بگیرند ساخته شده اند. به شما پیشنهاد می کنم برای راه اندازی و ساخت سایت خودتان به هیچ عنوان از این دامنه ها استفاده نکنید.

• از نام های مخفف در دامنه سایت تان استفاده نکنید:

یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای انتخاب دامنه در ساخت سایت این است که به هیچ عنوان از نامهای مخفف استفاده نکنید. نامی که برای دامنه سایت تان انتخاب میکنید حداکثر باید ۱۰ کاراکتر باشد. هر چقدر نام دامنه سایت تان کوتاه تر باشد راحت تر در ذهن مخاطبانتان میماند. ولی هر چه از نامهای طولانی تر استفاده کنید احتمال بروز اشتباه تایپی وجود دارد. اما هرگز از نام های مخفف در نامه دامنه سایت تان استفاده نکنید.

• از نام های منحصر به فرد برای دامنه سایت تان استفاده کنید:

در انتخاب نام دامنه سایتتان از نام های منحصر به فرد و نام های خاص استفاده کنید .نامی که انتخاب می کنید باید جدید و منحصر به فرد باشد. باید نامی را انتخاب کنید که تا به حال توسط کسی ثبت نشده باشد. به هیچ عنوان سعی نکنید از اسم برندهای دیگر با پسوند دیگر استفاده کنیم این کار بدترین کار ممکن است.

به عنوان مثال ممکن است برندی با دامنه com وجود داشته باشد و شما پسوند ir آن را بگیرید. برای انتخاب نام دامنه مناسب در ساخت سایت پیشنهاد میکنم اصلا این کار را انجام ندهید چون هم مشکل ساز است و هم در برندسازی دچار مشکل می شوید.

• در نام دامنه سایتتان از خط تیره استفاده نکنید:

به هیچ عنوان از خط تیره در نام دامنه سایت تان استفاده نکنید. استفاده از خط تیره در نام دامنه سایت تان باعث میشود نام دامنه سایت تان دوبخشی شود و همین موضوع باعث می شود که بسیاری از افراد در نوشتن نام دامنه سایت تان دچار اشتباهات تایپی شوند.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها